Zdrowie na zawłanie .pl
Jak dbać o zdrowie i urodę?

Kawa i jej parzenie

Istnieje wiele sposobów parzenia kawy. Przed zastosowaniem którejkolwiek z opisanych poniżej metod należy pamiętać, że niezależnie od sposobu parzenia, najlepiej smakuje kawa świeżo zmielona tuż przed zaparzeniem.

Kawa i jej parzenie

FreeImages.com/Alicja Michalik

Dlatego też dobrze jest zakupić młynek do kawy (może być w stylu retro – ręczny, lub nowoczesny – elektryczny). Do parzenia kawy można używać ekspresu włoskiego, w którym dolną część pojemnika napełnia się wodą i przykrywa specjalnym sitkiem ze zmieloną kawą. Następnie nakręca się na niego zbiornik na napar. Całość wędruje na palnik, gdzie pod wpływem ciśnienia para z dolnego pojemnika przechodzi przez sitko z kawą i skrapla się w górnym pojemniku dając mocną i aromatyczną kawę.

Innym sposobem parzenia kawy jest zastosowanie ekspresu przelewowego. W tym celu używa się papierowych filtrów, do których sypie się odpowiednią ilość mielonej kawy, i przez które przepuszcza się wrzącą wodę. Do tego sposobu parzenia używa się kawy grubo zmielonej. Jest to bardzo szybki sposób na podanie filiżanki czarnego napoju. Jednakże najlepszym sposobem na wydobycie największej ilości cennych substancji aromatycznych i smakowych jest zastosowanie ekspresu ciśnieniowego. Pozwala on uzyskać bardzo mocny napar z charakterystyczną pianką. Do ekspresów ciśnieniowych stosuje się kawę bardzo grubo zmieloną, ponieważ zbyt drobno mielona mogłaby zatykać sitko.

ekspresy do kawy sklep ekspresy

Kawa parzenie opinie:

HanK

Ja mam 2 sposoby parzenia kawy - 1. zwyczajna tzw. turecka lura:) wtedy trzeba posłodzić dopiero po zaparzeniu, żeby fusy opadły na dół.
2. Ekspres przelewowy ale taki lepszy z możliwością ustawienia intensywności kawy np. Russell Hobbs. Mam niskie ciśnienie, wręcz trupie, a więc z kawy nie muszę i nie chcę rezygnować


                                  
pseudonim lub nick:
przepisz kod: Przepisz kod

Czytaj także:

Pływanie zdrowie: Pływanie i jego wpływ na zdrowie

Pływanie i jego wpływ na zdrowie

Pływanie to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych sportów na świecie. Jest to rozrywka dla każdego i w każdym wieku. Nie ma ograniczeń wiekowych, nie kosztuje wiele, wszechstronnie rozwija i pozwala doskonale się zrelaksować.

Pływanie zdrowie »
Olejki eteryczne: Aromaterapia

Aromaterapia

Chcąc się odprężyć po ciężkim dniu pracy możemy wypróbować starą sprawdzoną metodę kąpieli w olejkach eterycznych. Jeden seans w pachnącej wannie rozluźni nasze mięśnie, pomoże się uspokoić i zregenerować siły.

Olejki eteryczne »
Twister ćwiczenia: Jak wymodelować biodra?

Jak wymodelować biodra?

Problem wystających boczków na biodrach dotyczy wielu osób, w szczególności kobiet po porodzie. Mnóstwo pań poszukuje w sieci skutecznego sposobu na przywrócenie płaskiego brzucha i zlikwidowanie wałeczków tłuszczu na biodrach.

Twister ćwiczenia »
Cellulit: Jak zwalczyć cellulit?

Jak zwalczyć cellulit?

W dzisiejszych czasach, kiedy media lansują piękną, zgrabną sylwetkę z jędrną, sprężystą skórą, większość kobiet ulega nieodpartej pokusie, aby wyglądać jak top modelka czy gwiazda filmowa.

Cellulit »
Depilator laserowy: Czy depilator laserowy jest najlepszy?

Czy depilator laserowy jest najlepszy?

W walce ze zbędnym owłosieniem sięgamy po różne środki, których działanie przeważnie nie jest w pełni satysfakcjonujące. Po zwykłej maszynce do golenia włosy odrastają szybko i są mocniejsze. Wosk jest bardzo bolesny a zabiegi laserowe u kosmetyczki szalenie drogie.

Depilator laserowy »
Soki: Soki warzywne

Soki warzywne

Latem, kiedy ogrody są pełne świeżych i pysznych warzyw, możemy spróbować przyrządzić smaczne i zdrowe soki warzywne. Nie tylko pomogą one nam stracić kilka kilogramów na wadze, ale także wzmocnią nasz organizm i uzupełnią brak witamin.

Soki »

Tagi:   kawa  parzenie kawy  kawa mielona  ziarna kawy  ekspres ciśnieniowy  ekspres włoski  ekspres przelewowy