Zdrowie na zawłanie .pl
Jak dbać o zdrowie i urodę?

Soki warzywne na odchudzanie

Szybkie tempo życia i związany z nim brak systematyczności w spożywaniu wartościowych posiłków każdego dnia powoduje, że w naszym organizmie spada poziom witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Soki warzywne na odchudzanie

pixabay.com / marijana1

Objawia się to złym wyglądem cery, łamaniem się włosów i paznokci, jak również zmniejszoną odpornością na infekcje oraz brakiem witalności. Codzienne spożywanie soków owocowych i warzywnych pomoże nam w znacznym stopniu uzupełnić niedobory wielu witamin, składników mineralnych oraz węglowodanów, przez co szybko powrócimy do doskonałej formy psychicznej, jak i fizycznej. Co więcej, wypijanie takich napojów pozwoli nam uzupełnić płyny w organizmie, których dorosły człowiek powinien przyjmować przynajmniej 2 litry dziennie. Soki warzywne i owocowe zawierają błonnik, który przyspiesza pracę jelit, zmniejsza wchłanianie cholesterolu, a pęczniejąc w żołądku pomniejsza uczucie łaknienia. Błonnik pomaga także usuwać z organizmu substancje szkodliwe, np. toksyny. Każdy dorosły człowiek powinien spożywać dziennie od 20 do 40 gram błonnika. Dla porównania w 100g banana znajduje się go tylko ok. 2g, w 100g korzenia selera już ok. 5g, a w 100g marakui aż 15g. Wypijanie soków warzywnych i owocowych ma jeszcze jedną dodatkową zaletę – dostarcza nam tak zwanych bioflawonoidów, czyli substancji pomocnych w leczeniu m. in. różnych infekcji i chorób, jak choćby choroby wieńcowej, miażdżycy czy różnego rodzaju alergii. Substancje te wykazują również działanie przeciwnowotworowe oraz korzystnie wpływają na skórę – opóźniają procesy starzenia. Spożywanie soków warzywnych i owocowych przynosi same korzyści. Jeżeli dodatkowo jeszcze połączymy je z produktami mlecznymi, takimi jak kefir, odtłuszczone mleko, jogurt naturalny czy maślanka, to wzbogacimy naszą dietę w wapń, magnez oraz wiele pożytecznych bakterii. Pijmy więc soki warzywne i owocowe dla zdrowia, dobrego samopoczucia i urody!

Soki odchudzanie opinie:


                                  
pseudonim lub nick:
przepisz kod: Przepisz kod

Czytaj także:

Bakalie dieta: Bakalie w diecie

Bakalie w diecie

Stosując dietę często czujemy, że głód skutecznie utrudnia nam życie. Sięgamy wtedy po rozmaite przekąski, nie zawsze zdrowe. Co jeść, aby dostarczyć organizmowi wartościowych składników, nie czuć głodu i co najważniejsze – nie tyć?

Bakalie dieta »
Pomidory dieta: Pomidory w diecie śródziemnomorskiej

Pomidory w diecie śródziemnomorskiej

To niewielkie warzywo, które zdominowało jedną z najzdrowszych diet na świecie – dietę śródziemnomorską, cieszy się wciąż niesłabnącym powodzeniem.

Pomidory dieta »
Maseczka włosy: Domowa maseczka na włosy

Domowa maseczka na włosy

W każdej kuchni znajdują się bogate w minerały i składniki odżywcze produkty, z których z powodzeniem możemy sporządzić własne maseczki, np. do pielęgnacji włosów.

Maseczka włosy »
Joga: Joga - ćwiczenia i relaks

Joga - ćwiczenia i relaks

Nie od dziś wiadomo, że joga przejawia dobroczynne działanie na nasze zdrowie i samopoczucie. Zestawienie specjalnych ćwiczeń z technikami relaksacyjnymi pozwala uzyskać znaczące efekty w poprawie wyglądu zewnętrznego oraz wpływa korzystnie na nasz stan psychiczny. W jaki sposób?

Joga »
Cera odżywianie: Co wpływa na wygląd naszej cery?

Co wpływa na wygląd naszej cery?

Nie od dziś wiadomo, że to co spożywamy ma istotny wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci oraz cery.

Cera odżywianie »
Dieta śródziemnomorska: Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska jest jednym z najzdrowszych i zarazem najlepszych sposobów odżywiania się charakterystycznym dla krajów basenu Morza Śródziemnego.

Dieta śródziemnomorska »

Tagi:   soki warzywne  soki owocowe  zdrowie  uroda  witaminy  minerały  napoje owocowe  koktajle warzywne