Zdrowie na zawłanie .pl
Jak dbać o zdrowie i urodę?

Witamina D3 na dobre samopoczucie

Witamina D3 jest wytwarzana przez ludzką skórę gdy jest poddana promieniom słonecznym. Z tego też powodu nazywamy ją „witaminą słoneczną”. Znajdziemy ją w różnych produktach spożywczych takich jak tłuste ryby (śledź, makrela, sardynki, czy tuńczyk), jaja i np. w wątróbce.

Witamina D3 na dobre samopoczucie

pixabay.com / Niko_Shogol

Dodaje się ją często do produktów mleczarskich, soków i płatków śniadaniowych. Zazwyczaj jej większość, bo aż 80-90%, można dostarczyć poprzez wystawienie skóry na promienie słoneczne. Jednakże, ze względu na nasze położenie geograficzne i niedobory światła słonecznego, najlepszym sposobem na uzyskanie niezbędnego poziomu witaminy D3 jest jej suplementacja.

Witamina D3 i synteza wapnia

Witamina D3 jest niezbędna do prawidłowej syntezy wapnia przez co wzmacnia kości i zmniejsza ryzyko ich złamania. Pomaga w tworzeniu silniejszych kości i poprawia równowagę zapobiegając upadkom. Poprawia także samopoczucie.

Przebywanie na słońcu a witamina D3

Jeśli przebywasz na słońcu mniej niż 20-30 minut dziennie najprawdopodobniej masz duże niedobory witaminy D3. Aby osiągnąć i utrzymać jej prawidłowy poziom w organizmie zaleca się przyjmowanie 1000 jm raz na dobę. Można się również spotkać z informacjami o zaleceniach przyjmowania 2000 jm, gdy poziom tej witaminy jest bardzo niski.

Jak sprawdzić poziom witaminy D3

Jedynym sposobem wykrycia niedoboru witaminy D3 jest badanie krwi. Szczególną ostrożność na niedobór tej witaminy powinny zachować osoby starsze, kobiety w ciąży, niemowlęta, osoby otyłe, stosujące kremy do opalania, pracujące w nocy, czy unikające słońca.

Z czym mogę mieć problemy przy niskim poziomie witaminy D3

Niewystarczający poziom witaminy D3 związany jest z problemami gęstości kości, nienormalną replikacją komórek, problemami autoimmunologicznymi, problemami sercowo-naczyniowymi, cukrzycą, słabą odpornością oraz szeregiem innych zaburzeń.

Witamina D a minerały

Witamina D jest niezbędna do regulacji przyswajania minerałów takich jak wapń i fosfor. Odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej struktury kości.

Witamina D3 opinie:

Leo

Pamiętajmy, że witamina D3 powinna być suplementowana w Polsce, szczególnie w miesiącach zimowych. Jeśli ktoś mało przebywa na słońcu z odkrytą częścią ciała (czyli raczej chroni się od słońca) to też powinien suplementować witaminę D. Dla tych, którzy się od czasu do czasu opalają lub po prostu przebywają na słońcu z np. odkrytymi ramionami suplementacja nie jest obowiązkowa. Dużo słońca dla Was

olcia

Ja biorę 4000 co kilka dni, ale tuż po zażyciu czuję, że dobrze na mnie działa. Czuję się super i nie mam żadnych skutków ubocznych.


                                  
pseudonim lub nick:
przepisz kod: Przepisz kod

Czytaj także:

Kawa rodzaje: Kawa i jej rodzaje

Kawa i jej rodzaje

Na świecie dominują dwa główne typy kawy: Arabica oraz Robusta. Krzewy kawowca uprawiane są w rejonach zwrotnikowych. Arabica, mniej odporna od Robusty, rośnie na wysokości powyżej 900 m n.p.m., ponieważ właśnie na takiej wysokości najłatwiej zwalcza się chorobę zwaną rdzą kawy.

Kawa rodzaje »
Soki odchudzanie: Soki warzywne na odchudzanie

Soki warzywne na odchudzanie

Szybkie tempo życia i związany z nim brak systematyczności w spożywaniu wartościowych posiłków każdego dnia powoduje, że w naszym organizmie spada poziom witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Soki odchudzanie »
Warzywa przyrządzanie: Przyrządzanie warzyw

Przyrządzanie warzyw

Powszechnie wiadomo, że najzdrowiej jest jeść surowe warzywa. Nie wszystkie oczywiście. Surowego kalafioru czy ziemniaków jeść nie wolno, ponieważ możemy się zatruć. Najprostsze jest gotowanie, jednakże wtedy warzywa tracą większość swoich cennych witamin.

Warzywa przyrządzanie »
Dieta śródziemnomorska: Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska jest jednym z najzdrowszych i zarazem najlepszych sposobów odżywiania się charakterystycznym dla krajów basenu Morza Śródziemnego.

Dieta śródziemnomorska »
Witamina D3: Witamina D3 na dobre samopoczucie

Witamina D3 na dobre samopoczucie

Witamina D3 jest wytwarzana przez ludzką skórę gdy jest poddana promieniom słonecznym. Z tego też powodu nazywamy ją „witaminą słoneczną”. Znajdziemy ją w różnych produktach spożywczych takich jak tłuste ryby (śledź, makrela, sardynki, czy tuńczyk), jaja i np. w wątróbce.

Witamina D3 »
Twister ćwiczenia: Jak wymodelować biodra?

Jak wymodelować biodra?

Problem wystających boczków na biodrach dotyczy wielu osób, w szczególności kobiet po porodzie. Mnóstwo pań poszukuje w sieci skutecznego sposobu na przywrócenie płaskiego brzucha i zlikwidowanie wałeczków tłuszczu na biodrach.

Twister ćwiczenia »

Tagi:   witamina D3  witamina D  witaminy  suplementacja  suplement diety  ryby  jaja