Zdrowie na zawłanie .pl
Jak dbać o zdrowie i urodę?

Żeń-szeń na zdrowie

Już od dawien dawna żeń-szeń był stosowany w Chinach jako srodek leczniczy. Niektórzy uważają go za lek na każde zło. Zawiera bardzo cenne substancje czynne, zwane ginsenozydami, które pozwalają lepiej zaopatrywać organizm w tlen.

Żeń-szeń na zdrowie

pixabay.com / whaltns17

Przez to zwiększa się nasza wydolność, wzrasta siła witalna i lepiej się koncentrujemy. Substancje te poprawiają również naszą odporność na infekcje bakteryjne i wirusowe oraz uodparniają na szkodliwe działanie stersu. Szybciej wracamy do zdrowia po okresie choroby. Żeń-szeń wpływa pozytywnie na pracę serca, zmniejsza ryzyko zakrzepu, normuje poziom cukru we krwi oraz obniża poziom złego cholesterolu. Jest także stosowany w wielu preparatach kosmetycznych, gdyż opóźnia procesy starzenia się skóry i skutecznie ją odmładza.

Nie ma wiekszych przeciwwskazań co do stosowania żeń-szenia, więc może go zażywać prawie każdy, np. osoby młode (uczące się lub zdające egzaminy), osoby w średnim wieku (odczuwające ogólne zmęczenie), osoby mające problemy z potencją oraz osoby starsze (w celu poprawy witalności). Jedynymi przeciwwskazaniami do stosowania żeń-szenia są: nadciśnienie tętnicze oraz okres ciąży i karmienia piersią. Więc, jeżeli chcemy się wzmocnić i poprawić samopoczucie, to nie zwlekajmy i zaopatrzmy się w najbliższej aptece w preparaty zawierające żeń-szeń.

Do kupienia są już pastylki zawierające nie tylko wyciąg z żeń-szenia, ale także z guarany, zielonej herbaty i innych wartościowych roślin. Pamiętajmy jednak, że są to tylko suplementy i nie zastąpią nam prawidłowej diety opartej na odpowiednio dobranych produktach żywnościowych.

Żeń-szeń opinie:

Bartek

Żeń szeń jest świetny, jednak ja od jakiegoś czasu stosuję yerbe. Ma dużo właściwości zdrowotnych, a też pobudza i wzmacnia organizm. I staje się coraz bardziej popularna w Polsce:)

juliakawka

Najlepszy !!


                                  
pseudonim lub nick:
przepisz kod: Przepisz kod

Czytaj także:

Stepper: Jak wymodelować uda?

Jak wymodelować uda?

Piękne, zadbane i zgrabne nogi są wizytówką każdej nowoczesnej kobiety. Dlatego też powinno się o nie szczególnie dbać.

Stepper »
Herbata: Parzenie herbaty

Parzenie herbaty

Ten gorący, aromatyczny napar o niezliczonych odcieniach i smakach skutecznie rozgrzewa organizm, delikatnie pobudza i motywuje do pracy.

Herbata »
Witamina A: Witamina A na oczy i skórę

Witamina A na oczy i skórę

Wszyscy doskonale wiemy, że witaminy pełnią w naszym życiu ważną rolę. Czy potrafimy jednak określić jakie witaminy są nam najbardziej potrzebne i gdzie ich szukać? Oto jedna z nich - witamina A, której dobroczynne działanie ma wpływ na pracę naszych oczu i wygląd skóry.

Witamina A »
Witamina K2 MK-7: Witamina K i jej wpływ na zdrowie (K2 MK-4 i K2 MK-7)

Witamina K i jej wpływ na zdrowie (K2 MK-4 i K2 MK-7)

Witamina K, choć mało poświęcamy jej uwagi, odgrywa zasadniczą rolę w wielu aspektach naszego zdrowia. Pełni kluczową rolę w prawidłowym krzepnięciu krwi – zapobiega nadmiernemu krwawieniu.

Witamina K2 MK-7 »
Łosoś grillowany: Łosoś z grilla

Łosoś z grilla

Grillowane potrawy uznawane są za jedne z najzdrowszych, a na grillu można przyrządzić prawie wszystko.

Łosoś grillowany »
Rower zdrowie: Jazda na rowerze a zdrowie

Jazda na rowerze a zdrowie

Jazda na rowerze to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na aktywny wypoczynek. Jest to również doskonały środek transportu - zdrowy i tani. Jeździć może każdy, bez względu na wiek czy masę ciała. Podczas jazdy na rowerze pracują mięśnie naszych nóg, pośladków, brzucha oraz mięśnie rąk.

Rower zdrowie »

Tagi:   żeń-szeń  suplementy diety  wyciąg z żeń-szenia  poprawa koncentracji  poprawa witalności  poprawa potencji